İsviçre'de Atlas istilası !


YARATILIŞÇILAR! Onlara göre her şeyi Allah yarattı ve evrim teorisi boş bir aldanış!
Dünyayı buna inandırmak istiyorlar...

İsviçre’nin en büyük gazetelerinden biri olan Le Matin’deki bir haberde Yaratılışı anlatan çalışmalar özetle şu şekilde anlatılıyordu:

Amerika’da, yaratılışçılık okullarda okutuluyor! Avrupa’da propaganda tam rayına oturmuş: olağandışı bir Atlas tüm İsviçre’yi istila etti!

Amerika’dan sonra, Avrupa ve İsviçre de nişan tahtasına oturdu. Yaratılışçılar, Güney Amerika’nın birçok ülkesinde İncil’i kaynak alarak yaratılış inancının, evrim teorisi ile aynı derece de okullarda okutulmasında muvaffak oldular. Diğer bir deyişle öğrencilere bir yanda bilimsel gerçekler öğretilirken diğer bir yandan hayatın “üstün bir akıl” tarafından da yaratılmış olabileceği anlatılıyor. (…) Bu netice öyle tesadüfler sonucu ortaya çıkmadı elbet: Amerikalı dindar Müslümanlar ülkelerini kitaplar, DVD’lerle donattılar. Yapılan bir araştırma sonucuna göre Amerikalıların %28’i evrim teorisine inanırken, %48’i kesinlikle yaratılışa inanıyorİsviçre henüz bu noktada değil. Science dergisini yaptığı bir araştırma İsviçre halkının üçte birinin evrime inandığını ortaya koyuyor! Ve propaganda çoktan başladı. Almanya, Belçika ve Fransa’nın ardından, Türk bir yazar binlerce yere kitabını yolladı... Bu gönderilen daha sadece birinci cildi! (…)