Allah'ın Atlası...

ABD'nin politika, haber ve kültür içerikli ünlü bir internet dergisi olan Slate Magazine, "Allah'ın Atlası" (Allah's Atlas) başlıklı bir habere yer verdi. Microsoft Corporation tarafından kurulan, daha sonra Washington Post şirketi tarafından devralınan derginin, internette günlük 2.000 kadar ziyaretçisi var. 11.000'den fazla internet sitesi ise bu dergiye link vermekte. Söz konusu sitede Yaratılış Atlası ile ilgili yer alan haberde, Harun Yahya'nın bu eserinden "göz kamaştırıcı" bir kitap olarak bahsedilmekte ve şu ifadeler yer almakta:

"İslam’ın evrim karşıtı mücadelesine katkıda bulunan yeni Yaratılış Atlası hakkında her yerde haberler var… 5,5 kg ağırlığında, 800 sayfalık Yaratılış Atlası, günümüzde yaşayan canlı türleri, bundan milyonlarca yıl önce yaşayan örnekleri ile tıpatıp aynı oldukları için, evrimin bir hile olduğunu öne sürerek Darwinizm’e cevap veriyor…"

Kitapla ilgili yer verilen yorumlardan birinde "Bir süredir Batı’da Müslüman çevreleri inceledim. Kitaplarını şimdiye dek uğradığım her büyük Müslüman kitapçıda, aynı zamanda bulunduğum her Müslüman fuarında gördüm." denilmekte.

Bir radyo programının blog sitesinden yapılan alıntıda ise, Evanjelik rahip Peter Williamson'ın Harun Yahya’ya yazdığı mektuptan şu ifadelere yer verilmekte:

"Yaratılış Atlası ilham verici bir eser ve tıpkı bir katedralin güzelliği gibi içine girenlerin ruhunu yükseltecek. Dover davasında inançsızlara yardım eden ve teşvik edenler, Yaratılış Atlası’nın çok güzel bir kitap olduğunu istemeyerek de olsa kabul ettiler. Allah görünmeyen yollarla destekliyor!”