Bizi Allah Yarattı!

St.Luke Piskopos Kilisesi'nin rahibi Elizabeth Mollard, kendisine ulaşan Yaratılış Atlası ile ilgili yorumlarını, sitesinde yayınladığı mektubunda şöyle ifade etmektedir:

Bu hafta kargo servisi bana büyük ve ağır bir paket teslim etti. Ne olabileceğini merak ettim; çünkü son zamanlarda hiçbir şey sipariş etmemiştim. Paketi açtığımda en az 5 kilo ağırlığında, çok bol resimli, adı belli olmayan bir kişi tarafından bağışlanmış kocaman bir kitap çıktı. Kitabın adı Yaratılış Atlası. İçinde her çeşit fosili gösteren resimler var. Yazar bu fotoğraflardaki canlıların, milyonlarca yıldır en ufak bir değişime uğramadıklarını kanıtladığını söylüyor. Fosiller evrimi yalanlıyor diyor. Allah dünyadaki her canlıyı yaratmıştır. … [Yazarın] asıl demek istediği noktaya katılıyorum: Allah her canlıyı yaratmıştır; tarih öncesi yengeçlerden insanoğluna kadar.

Dünya ve tüm canlılar, bizim değil Allah’ın yaratışıdır. Bizler de Allah’ın yaratmasıyız. Dünyayı biz yaratmadık, Allah yarattı… Allah bizim Yaratıcımız… Allah bizden birbirimizi korumamızı istiyor. Çünkü hepimiz Allah'ın harikulade yaratmasının birer parçasıyız.