Tayland'da Yaratılış Atlası Haberi...

İngilizce olarak basılan Tayland'ın günlük gazetesi olan The Bangkok Post gazetesi, 26 Temmuz 2007 tarihinde "Dünya Genç Değil, Sadece Değişmedi: İslami Yaratılışçı, Kendi Darwinizm Karşıtı Görüşünü Sunuyor" başlığıyla Yaratılış Atlası'na yer verdi. 80.000 tirajlı bu gazetede, New York Times gazetesinin Yaratılış Atlası'nı "şimdiye dek Darwin’in teorisine karşı ortaya çıkmış en büyük ve en güzel yaratılışçı meydan okuma" olarak tarif ettiği, 17 Temmuz 2007 tarihli haberi aktarıldı. Haberin resimatlarında ise ek şu bilgiler yer aldı:

"- Harun Yahya ismiyle de tanınan, Türkiye’den Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası'ndan sayfalar. Günümüzdeki canlıların geçmişte yaşamış canlılarla aynı göründüklerini söyleyerek, evrimi çürütme girişiminde bulunan Yaratılış Atlası, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim adamlarının posta kutularına ücretsiz olarak gönderildi.

- Evrim teorisi ile faşizm, komünizm ve terörizm gibi günümüzdeki kötülükler arasındaki bağlantıyı açığa vurmak istediğini söyleyen yazar Adnan Oktar’ın “Yaratılış Atlası” kitabından sayfalar."