Yaratılışçılık Okullarda...

Norveç hükümetine politika danışmanlığı yapan Norveç Araştırma Konseyi'nin haber sitesi "Forskning", 20 Ağustos 2007 tarihinde "Yaratılışçılık Okullarda" başlığı altında, Yaratılış Atlası ile ilgili geniş bir habere yer verdi. Biyolog ve bilim yazarı Erik Tunstad "Kitap için çok teşekkürler!" diyerek bitirdiği yazısında Atlas'la ilgili şunları aktardı:

Yaratılış Atlası adındaki kitabın 3.000 adedi ücretsiz olarak Avrupa’ya gönderildi ve en sonunda Norveç’e de ulaştı. Yaz tatilinde Oslo’ya altı kilo ağırlığındaki Yaratılış Atlası, İstanbul’dan ücretsiz olarak gönderildi. Türkiye’de bulunan Global Yayıncılık bundan önce Fransa, Belçika, İsviçre ve İspanya gibi ülkelere de gönderimde bulunmuştu. Kitaplar İngiltere, Polonya ve Almanya’da da ortaya çıktılar...

788 sayfalık muazzam cilt birçok renkle süslenmiş ve çekici bir baskıya sahip. Yaratılış Atlası, Harun Yahya imzası taşıyor; bu, Adnan Oktar adındaki Türk yazarın müstear ismi. Oktar’ın müthiş eserleri var; Yaratılış Atlası’nın son yirmi sayfasını dolduracak sayıda. Yazarın koleksiyonunda ses kasetleri ve internet siteleri de var. Harun Yahya ve arkadaşları, Türkiye’yi Müslüman yaratılışçılığın merkezi haline getirmişler.

Erik Tunstad, Norveçce olarak yazdığı Atlas'la ilgili makalesine "Tüm Kötülüklerin Kaynağı" başlığı altında şöyle devam etmekte:

Önsözde Harun Yahya’nın görüşlerinin Kuran’a dayandığını görüyoruz. Darwin’in yaratılış gerçeğini inkar etmesinin, insanların son 140 yıldır inançlarını kaybetmelerine sebep olduğunu, aynı zamanda dünya üzerinde tüm zulümlerin, savaşların ve acıların inançsızlığı esas alan ideolojilerden kaynaklandığını anlatıyor, bunlara karşı Kuran ahlakını tavsiye ediyor...

Görünüşe bakılırsa Harun Yahya’nın veya Kuran’ın prensiplerini kabul etmezseniz, barış olması mümkün değil. Bu da evrime karşı faaliyet için, çalışmak gerektiği anlamına geliyor…

Fosiller yaratılışı tasdik ediyor

Kitabın 580 sayfası boyunca fosil resimleri yer alıyor ve hepsinin ortak noktası, evrimin hiçbir zaman gerçekleşmediğinin delillerini göstermeleri. Çünkü fosiller KESİNLİKLE günümüzdeki canlı örnekleriyle aynı... Yahya hiçbir değişiklik olmadığını söylüyor. Böceklere, örümceklere, balıklara ve bitkilere ait birçok fosil ile Yahya günümüzde yaşayan canlı örnekleriyle aynı olduklarını gösteriyor… Örneğin 18. sayfadaki fosilin hemen altında yaşayan örneği de yerleştirilmiş. Resmin altında şöyle belirtiliyor, "280 milyon yıl önce yaşamış bu fosil ile günümüzdeki canlı örnekleri arasında hiçbir fark yoktur."

Hitler ve Stalin

584. sayfadan sonra konu farklılaşıyor… Şu şekilde başlıyor, "Terörizmin ardındaki gerçek ideoloji: Darwinizm ve Materyalizm"

Darwinizm'in hayatı, orman kanunlarının geçerli olduğu bir çatışma ortamına benzettiğini anlatıyor. Bu nedenle Darwinizm’in, kanlı ideolojilerle ve yazarın söylediğine göre aslında 11 Eylül saldırılarıyla da bağlantısı var…

Mutasyonların istatistik açıdan mümkün olmadığı anlatılıyor; bir hurda yığınına isabet eden fırtına sonucunda jet uçağı oluşmasını beklemezsiniz gibi. Sonuç ise oldukça açık: Evrim bir aldatmacadır, doğada herşey Allah’ın yaratılışını tasdik etmektedir.

... Yaratılış Atlası okulların doğa bilimleri bölümlerine gönderildi. Fransız biyologlar kış aylarında yaratılışla ilgili kitabı aldıklarında kesinlikle alt üst olmuşlardı. Science dergisinde bunun hoşa gitmeyen bir taarruz olduğu söylenmişti.

Yazarın da dikkat çektiği gibi materyalist ve Darwinist bilim çevreleri, evrim teorisi ardına gizlenen yalanların ortaya dökülmesinden son derece rahatsızlar. Çünkü bilim adına söylenen yalanların Yaratılış Atlası'nda herkesin anlayacağı net ve anlaşılır bir üslupla deşifre edilmesi, Darwinizm'in sözde bilimsel maskesini düşürmüştür. Günümüzde Darwinizm'e inananların sayısı süratle düşmekte, böylece bir kısım çevrelerin korktukları -Darwinizm'in kaçınılmaz çöküşü- gerçekleşmektedir.