Darwin ile Mücadele Eden Müslüman...

Oslo'da basılan günlük Norveçce gazete Vårt Land, 13 Eylül 2007 baskısında "Darwin'le Mücadele Eden Müslüman - Türk yayıncı muazzam kitabı Darwinizm’e karşı savaşmak için dağıtıyor" başlığı ile bir haber yayınladı. Marianne Lystrup imzalı haberde Yaratılış Atlası ile ilgili şu bilgiler verildi:

... Danimarka'ya gönderilen devasa kitap Yaratılış Atlası'ndan yüzlerce adet teslim aldılar. Avrupa ve ABD’deki okullar ve üniversiteler de bu sene içinde on binlerce kitap almışlardı. Oslo Üniversite'sindekiler de kitabı aldılar.

Yaratılış Atlası artık [Oslo Üniversitesi'nin] Matematik–Fen Bilimleri Fakültesi'nin kütüphanesinde bulunuyor... Onu kütüphaneye götürüp, kataloglara dahil ettiler.

Ülkemizdeki uzman kişiler ve din adamları da de bu özel hediyeyi aldılar. Norveç Teoloji Fakültesi de bu nazik teslimatı aldı.

Yaratılış Atlası, Harun Yahya müstear ismini kullanan Adnan Oktar’a ait ve yazar The New York Times gazetesine göre evrim teorisine karşı mücadele etmek için çok sayıda kitap, video, DVD gibi eserler yayınlamış.

Kitap yaklaşık 800 sayfa uzunluğunda ve hesabı yapılamayacak kadar çok sayıda hayvanlara ve fosillere ait nefis renkli baskılar yer alıyor…

Global Yayıncılık adındaki yayıncı, kitabın çok sayıda baskısını yaptıklarını bildirdi. Kitap İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Rusça dillerinde bulunabiliyor...