Terörizmin Temelinde Darwinizm Var...

ABD'deki en iyi yerel günlük gazete olarak tanınan Walla Walla Union Bulletin gazetesi, 16 Eylül 2007 tarihinde Yaratılış Atlası ile ilgili bir makaleye yer verdi. Gazetenin yayıncısı Larry Duthie tarafından kaleme alınan makalede, Atlas'tan şu ifadelerle bahsedildi:

... Geçen hafta bir kitap yayıncısı büyük ciltli bir kitabının iki nüshasından birini editöre, birini de bana göndermiş. Oldukça ağır, büyük formatlı bu kitapların 800 adet çok güzel kuşe kağıda basılmış sayfaları, özenle hazırlanmış kapaklarla ciltlenmiş. Bu tür incelenmek üzere gönderilen nüshaları pek nadir görürüm, fakat bu büyük şey benim adıma gönderilmişti.

... Bu kitabın adı Yaradılış Atlası. Kitabı gözden geçirdim... [kitabın] bu olağandışılığının beni büyülediğini söyleyebilirim.

800 sayfanın büyük kısmı fosil fotoğraflarından oluşuyor ve bu şekliyle sergilenmek üzere sehpalarda sürekli tutulacak bir kitap kalitesinde üretilmiş. Fotoğraflar enstantane ve renkler çok güzel bir biçimde ayarlanmış...

Kitabın yazarı Adnan Oktar, Harun Yahya müstear ismiyle yazıyor... Fosil fotoğraflarının her biri, benzeri olan günümüzün hayvanı veya bitkisiyle birbirine bitişik konmuş.

566’ncı sayfada örneğin günümüz mayıs sineği larvası ile bir böcek fosilinin fotoğrafını yan yana konmuş... Başlıkta diyor ki 156 ila 150 milyon yıl arasında, Son Jurasik Çağda bulunan bir fosil. "Bugün yaşayan mayıs sineği larvaları ile 156 ilâ 150 milyon yıl yaşındakiler aynı. Bu bize evrimin bir senaryo olduğunu ve bilime dayalı olmadığını gösteriyor." diyor yazar.

Sayfa, sayfa her bir fosil fotoğrafının yanında pek az bir değişikle aynı mesaj bulunuyor. Yazarın mesajı kolay: Evrim, materyalist Charles Darwin’in bir kurgusu ve Darwin’in teorisi dünyadaki kötülüklerinin çoğunun kaynağı.

Bu kitabın bir dindar tarafından yazılmış olduğu açıkça görülüyor ve gerçekten de öyle. Harun dindar bir Müslümandır. Kendisinin iddiasına göre, eğer dünya sadece İslam’ı kucaklasa ve kötülük dolu evrimi reddetse çok daha güzel bir yer olur.

... Salı günü kitabın sayfalarını ağır ağır karıştırırken İkiz Kulelerin görüntüsü dikkatimi çekti. Tam ikinci uçak kuleye vurduğu anda fotoğraflanmış. Hatırlayacağınız gibi Salı günü 11 Eylül’dü. Doğrusu insanı sarsacak bir tesadüf oldu bu...

O sayfadaki bir başlıkta "Darwin ve Terörizm" yazıyordu. Fotoğrafın altındaki yazı ise şunu söylüyordu: "Hangi ideolojiyi desteklerlerse desteklesinler, tüm dünyada terör suçu işleyenler aslında Darwinisttir. Darwinizm çatışmaya değer veren -ve bu şekilde teşvik eden- tek felsefedir."

Tüm bunların nereden geldiğini görmek için önceki birkaç sayfaya baktım. Harun Yahya Charles Darwin’i teröristlerin havadaki intihar saldırılarından dolayı suçlamakla kalmıyor, Darwin’i bir önceki yüzyıldaki faşizm ve komünizmden dolayı da sorumlu tutuyor.

... Şubat ayında Yaratılış Atlası ciltlerini İngiltere, İskandinavya, Fransa ve Türkiye’deki bilim adamlarına ve okullara gönderdi. Şimdide öyle görülüyor ki gazetelere, editörlere ve yayıncılara gönderiyor... Bu koca kitabı kapatırken şunun farkına vardım... O, İslam etkinliğinin çok daha iyi bir biçimi...